Piercing Hakkında Pek Bilmediğiniz 10 Bilgi.

Piercing hakkında pek bilmediğiniz 10 ilginç bilgi!

  1. En yerel formu kulak küpesidir. Çok eski zamanlardan beri uygulanan bir yöntemdir ve bulunan en eski küpeler 12000 yıl öncesine dayanmaktadır.
  2. Genel kullanımda kadınlar önce çıksa da, tarihte bir çok ünlü erkek de (Julius sezar,William Shakespeare, Francis Drake ) özel hazırlanmış küpeler takıyordu.
  3. Afrikanın bazı kabilelerinde geliştirilen bir piercing yönteminde ,alt dudağa ahşap yada taştan bir disk yerleştirilir ve disk kademe kademe büyütülerek dudak 15 cm çapında genişletilir.Bu sosyal ve ekonomik statüyü belirler.
  4. İngilterede yapılan bir araştırmada 16 yaş altı gençlerin yaklaşık %10 u piercing yaptırmayı kulak deliminden daha çok tercih ettikleri ortaya çıktı.En çok tercih edilen piercing tipi göbek olup burun ve kıkırdak ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.
  5. Kamasutra da cinsel hazzı arttırmak için hem erkek hem de kadınlar için genital piercing yapılma yöntemleri anlatılmaktadır
  6.  Tüm zamanların en çok piercingine sahip olan insanı Elaine Davidson adında bir kadındır ve vücudunda 4,225 adet piercing vardır.
  7. Güney Asyada bazı dini rütüeller esnasında ruhani bir kendini aşağılama yöntemi olarak ekstrem piercing uygulamaları yapılmaktadır.
  8. Piercing yüzünden oluşan enfeksiyonlardan şikayetçi olan ve bu sıkıntıyı yaşayan insanların sadece %1 lik bir kısmı hastaneye gidiyor.
  9. Dil piercing i yaptıranların çoğunda , ön dişleriyle oynamalarından dolayı oluşan zedelenmeler tespit edilmiştir.
  10. Dünyanın pek çok yerinde 18 yaş altına ebeveyn siz piercing uygulaması yapılmamaktadır.

Yorum yapın

*Please complete all fields correctly

Related Blogs